неділя, 20 листопада 2022 р.

Перлюстрація (по есбеушному)



Глава третя "НЮАНСИ"

В главі "Нюанси" ми досліджуємо безпосередній вплив непогашення кореспонденції на "коригування" творчої діяльності мейл-артиста.

В мистецтві мейл-арт поштова листівка або конверт, оформлена тим чи іншим художником передбачає погашеня поштовим штемпелем країни з якої надсилається кореспонденція.Поштовий штамп в цьому випадку відіграє роль не лише як елемент оздоблення або фіксації дати відправки але також й історичним фактом, уособленням держави, що вона існує в даний час і в даному місці. Штампування або не штампування тих чи інших конвертів працівниками пошти не може бути не свідомим, вибірковим або по іншому дискримінаційним.
Дискримінаційним судячи з дій укрпошти може бути лише те, що визначено як підозріле або вороже, що не корелюється з нормами життя та розвитку держави або ж діяльністю людини в цій державі.

Таким чином відсутність штампування вашої кореспонденції підпадає під декілька означень – дискримінація, професійна та творча маргіналізація, результатом чого є ліквідація процесу (доведення чого-небудь до кінця з метою позбутись чогось).

Відсутність погашення кореспонденції  можна б списати на військову цензуру (1) проте, власний досвід пересилання мейл-арту показує що війна тут ні до чого.
Процес «нештампування»  був опробований товаріщамина кореспонденції яку я відправляв в межах Львова.
Декілька років штампували за правилами поштових відправлень, а потім все що я надсилав почало приходити без поштового штампу, останіх рік-два. Такий підхід з часом дав свій результат – я відмовився надсилати відкритки оскільки це втратило свій сенс. Якщо такий підхід працює на міцевому рівні чому б цей інструментарій не спробувати на міжнародній кореспонденції, і спробували (2).
Чудово винайдений вузько направлений підхід «нештампування» і ваша переписка стає нецікавою, ви зневіруюютесь, процес втрачає свій сенс і мету, як наслідок есбеушна ціль досягнута.

Щоби марка не використовувалась повторно (кліент має втрачати на процесі а не економити), дбайливі руки есбеушного человечка  можуть перекреслити її або помалювати кульковою ручкою, таким чином вряди-годи висвітлюючи себе і ще раз  нагадуючи нам хто над цим працює.

P.S.
1. укрпоштою вирішено припинити погашення художніх  літерних марок «Z» (відповідають номіналу один долар – поштова картка), та літерних марок «V».
2. Заради чистоти наукового експерименту потрібно зазначити, що усі відправлення які потім були непогашені надсилались з  Головного відділеня Укрпошти у Львові яке знаходиться на вул Словацького 1. Судячи по діях головного львівського відділення укрпошти такої держави як Україна для них вже не існує, є лише бізнес на  продажі військових і патріотичних  марок і конвертів, та чудові спецпогашення одного дня.
3. Для ілюстрації нюансів” використано поштову марку з відкритки надісланої в Німеччину і марку з конверта надісланого в Бразилію (і це далеко не весь ілюстративний матеріал).







четвер, 17 листопада 2022 р.

понеділок, 24 жовтня 2022 р.

вівторок, 5 липня 2022 р.

четвер, 2 червня 2022 р.

"Stop this War"

 е-мейл арт проект “Stop this War”.

понад 150 учасників в альтергелері “Тимутопіяпрес”.









середа, 27 квітня 2022 р.

Перлюстрація (по есбеушному)


Нещодавно отримав конверт від Андрія Олексюка який виступає в Чікаго на підтримку України, і який вирішив підтримати і мене, надіславши в конверті 20 доларів.

Проте, "спеціально обученый человек", а на пошті займатись перлюстрацією має право лише "есбеушний человек" вскрив конверт і передав надлежащие державе актіви.

Будь-ласка більше гроші не неадсилайте і памятайте "перший признак есбеу".




неділя, 27 лютого 2022 р.

вівторок, 8 лютого 2022 р.

"Футуризм: 140-річний ювілей художника Давида Бурлюка"


Я тут планував зробити оголошення, про мейл-арт проект який організовує Костянтин Аленінський у Лебединському художньому музеї на Сумщині, приурочений до 140-річчя від дня народження Давида Бурлюка.

Проте, ситуація яка розгорнулась навколо цього мейл-арт проекту видалась мені набагато цікавішою і красномовнішою - додаю скріни зі сторінки Костянтина у фейсбуці:












 







вівторок, 25 січня 2022 р.

Перлюстрація (по есбеушному).

Ось уже декілька місяців я отримую деякі конверти повністю вскритими по одній зі сторін, не так як раніше малі надрізи по кромці конверта, а повністю зрізаний один бік.

Роблячи вигляд «хуй з вами».

Також останні декілька місяців у мене конкретно зменшилась переписка я перестав отримувати звичну кореспонденцію плюс до мене не доходить документація у проектах яких  я приймав участь.

Згадалось чомусь, як я одного разу передав через волонтера свої відкритки з передової з проханням їх відправити кинувши на пошті в ящик, це вже був час коли з кожним валантьором їздив підсаджений йобаний есбеушник, а потім і самі валаньори напевно ставали несвідомими сексотами, хто ж їх там розбере. Відкритки по адресу так  і не дійшли, проте, зразу приїхала перевірка як нас харчують, оскільки на одній відкритці було зображення під назвою «армія дай їсти».

Що вони там шукають?

Гроші – немає, наркотики – немає, інструкцію від ворогів неньки – немає.

В боксі можна виснажувати противника повиснувши вагою на ньому. Можна не забороняти а зменшити доступ, можна не боротись а чмирити. Ну що ж їбаньки, дякую за фото-картину від вашого холуяки, тепер я буду думати, як стригти.

P.S. словничок мейл-артиста:

Перлюстрація — таємне розпечатування й перегляд певними органами приватних листівСлід відрізняти перлюстрацію від військової цензури, а також від законного і санкціонованого в установленому порядку огляду (виїмки) повідомлень конкретних відправників або одержувачів.

Чорний кабінет — орган, що займається перлюстрацією та дешифруванням кореспонденції, і приміщення, що служить для цих цілей, зазвичай таємна кімната в поштовому відділенні. Назва пішла від відповідної французької служби (фр. Cabinet Noir).

Літератури по даному питанню є досить, зазвичай вона вся російська, тому що у вільній україні такого явища не існує, ну хібащо випадково і в воспальоному мозгу одного художника.

А.С.Смыкалин «Перлюстрация корреспонденции и почтовая военная цензура в Росии и СССР». 2008р. В.Гребенников «Перлюстрация. Перехват информации», 2019р. та інші.

пʼятниця, 14 січня 2022 р.

Денис Панкратов "Правила чесної гри"

превью автора: 

“Правила чесної гри” (пінг-понг клуб ім.Юліуса Коллєра)

В березні 1970 р, словацький художник Юліус Коллєр (Július Koller)* скористався можливістю провести індивідуальну виставку в Галереї молоді(Galéria mladých) у Братиславі і перетворив виставковий простір на спортивний клуб - поставив там тенісні столи, імпровізовані прапорці, оголосив свої правила чесної гри й запросив відвідувачів до участі. Це називалось “J.K. Ping-Pong Club”.Галерея молоді, заснована в 1964 році, перш за все була зорієнтована на репрезентацію новітніх мистецьких явищ, “мистецького експерименту на противагу конформістському мистецтву”.

Галерея виникла в осерді музичного, літературного й художнього життя Братислави й окрім художніх виставок, активно провадила паралельні публічні заходи - літературні й музичні зустрічі, дискусії та інш. Водночас, галерея була заснована в приміщенні, що належало Чехословацькому союзові молоді (Československý zväz mládeže), одним із її засновників був активний функціонер ЧСМ Рудольф Бєлан. ЧСМ - наймасовіша молодіжна організація Чехословаччини з 1949 по 1968 рр, що була заснована й існувала, як наслідок політики централізації (соціалістичної) влади в регіоні й у підпорядкуванні КПРС.

Ідея поставити тенісний стіл у галереї Detenpula виникла після офіційного відкриття Львівського Муніципального Мистецького Центру, 19 жовтня 2020 р., що відбулося за присутності й акцентованої участі місцевої влади напередодні міських виборів.Це питання-коментарі, що походять з ситуації Ю.Коллєра й розміщуються на його (позаінституційній) території : Що значить “правила чесної гри”? - Хто встановлює правила? - Яка гра може бути чесною? - Чи може бути гра?




вівторок, 11 січня 2022 р.