пʼятницю, 14 січня 2022 р.

Денис Панкратов "Правила чесної гри"

превью автора: 

“Правила чесної гри” (пінг-понг клуб ім.Юліуса Коллєра)

В березні 1970 р, словацький художник Юліус Коллєр (Július Koller)* скористався можливістю провести індивідуальну виставку в Галереї молоді(Galéria mladých) у Братиславі і перетворив виставковий простір на спортивний клуб - поставив там тенісні столи, імпровізовані прапорці, оголосив свої правила чесної гри й запросив відвідувачів до участі. Це називалось “J.K. Ping-Pong Club”.Галерея молоді, заснована в 1964 році, перш за все була зорієнтована на репрезентацію новітніх мистецьких явищ, “мистецького експерименту на противагу конформістському мистецтву”.

Галерея виникла в осерді музичного, літературного й художнього життя Братислави й окрім художніх виставок, активно провадила паралельні публічні заходи - літературні й музичні зустрічі, дискусії та інш. Водночас, галерея була заснована в приміщенні, що належало Чехословацькому союзові молоді (Československý zväz mládeže), одним із її засновників був активний функціонер ЧСМ Рудольф Бєлан. ЧСМ - наймасовіша молодіжна організація Чехословаччини з 1949 по 1968 рр, що була заснована й існувала, як наслідок політики централізації (соціалістичної) влади в регіоні й у підпорядкуванні КПРС.

Ідея поставити тенісний стіл у галереї Detenpula виникла після офіційного відкриття Львівського Муніципального Мистецького Центру, 19 жовтня 2020 р., що відбулося за присутності й акцентованої участі місцевої влади напередодні міських виборів.Це питання-коментарі, що походять з ситуації Ю.Коллєра й розміщуються на його (позаінституційній) території : Що значить “правила чесної гри”? - Хто встановлює правила? - Яка гра може бути чесною? - Чи може бути гра?




Немає коментарів:

Дописати коментар